Vyrazit prostě do světa

Máte rádi pohádky? Kdo by je nemiloval. Jak začíná většina pohádek? Hloupý Honza nebo vznešený princ vyráží do světa na zkušenou. Cesta do světa v pohádce představuje iniciační proces, kdy z naivního chlapce se stává zralý a moudrý muž. Cesta do světa je důležitá a prospěšná. V současné době vyráží do světa hodně lidí. Dříve tomu tak nebylo, dnes je to ovšem celkem běžné.
Zatímco za minulého režimu lidé emigrovali, protože nedokázali žít v totalitě, dnes odcházejí z demokratické země. Rozdíl je velký. Ze země odchází kvalifikovaní a sebevědomí lidé, kteří na světovém trhu práce mají co nabídnout.
Žijeme v době, kdy pro nás neexistuje žádná vzdálenost. Lidé zcela běžně odlétají pracovat nebo i studovat na druhý konec světa. Je to prospěšné z mnoha důvodů
sociální média

  • Osvojení si jazykových znalostí
  • Poznávání jiného kulturního prostředí
  • Získání zdravého sebevědomí
  • Finanční ohodnocení
  • Jedinečné pracovní zkušenosti

 sociální média na klávesnici

Být vzdáleným na blízku

Jsou lidé, kteří do zahraničí vyráží kvůli toho, aby načerpali zkušenosti, vydělali si peníze na byt či dům a mají v plánu se dříve či později vrátit zpět do České republiky. Nicméně mnozí lidé se rozhodli v zahraničí zůstat, protože život se jim v zahraničí zdá prostě pohodlnější. Ne každý má českou povahu rád.
Jedno mají určitě společné všichni emigranti. Každému je smutno po rodině. Návštěva příbuzných nebo návštěva u příbuzných se kvůli vzdálenosti odehrává jen jednou dvakrát za rok a není to nijak dostačující.
To, co pomáhá celkem úspěšně překonat vzdálenost je internet. Každý, kdo žije v zahraničí, ví moc dobře, jak nenahraditelný je třeba takový Skype. Mít možnost kdykoli si zavolat blízké osobě, ještě ke všemu zdarma a s videozáznamem. Slyšet a vidět blízkou bytost online, to je skoro jako mít ji nablízku. Ano, nenahradí to dotek a objetí, ale je to rozhodně mnohem více než dopisy, na které čekáte týdny, nebo telefonát, kdy každé slovo přepočítáváte na libry či dolary.

Vyrazit prostě do světa
Ohodnoťte příspěvek
Tento záznam byl publikován v Online . Uložit odkaz do záložek.