Vyrazit prostě do světa

Máte rádi pohádky? Kdo by je nemiloval. Jak začíná většina pohádek? Hloupý Honza nebo vznešený princ vyráží do světa na zkušenou. Cesta do světa v pohádce představuje iniciační proces, kdy z naivního chlapce se stává zralý a moudrý muž. Cesta do světa je důležitá a prospěšná. V současné době vyráží do světa hodně lidí. Dříve tomu tak nebylo, dnes je to ovšem celkem běžné.
Zatímco za minulého režimu lidé emigrovali, protože nedokázali žít v totalitě, dnes odcházejí z demokratické země. Rozdíl je velký. Ze země odchází kvalifikovaní a sebevědomí lidé, kteří na světovém trhu práce mají co nabídnout.
Žijeme v době, kdy pro nás neexistuje žádná vzdálenost. Lidé zcela běžně odlétají pracovat nebo i studovat na druhý konec světa. Je to prospěšné z mnoha důvodů
sociální média

  • Osvojení si jazykových znalostí
  • Poznávání jiného kulturního prostředí
  • Získání zdravého sebevědomí
  • Finanční ohodnocení
  • Jedinečné pracovní zkušenosti

 sociální média na klávesnici

Být vzdáleným na blízku

Jsou lidé, kteří do zahraničí vyráží kvůli toho, aby načerpali zkušenosti, vydělali si peníze na byt či dům a mají v plánu se dříve či později vrátit zpět do České republiky. Nicméně mnozí lidé se rozhodli v zahraničí zůstat, protože život se jim v zahraničí zdá prostě pohodlnější. Ne každý má českou povahu rád.
Jedno mají určitě společné všichni emigranti. Každému je smutno po rodině. Návštěva příbuzných nebo návštěva u příbuzných se kvůli vzdálenosti odehrává jen jednou dvakrát za rok a není to nijak dostačující.
To, co pomáhá celkem úspěšně překonat vzdálenost je internet. Každý, kdo žije v zahraničí, ví moc dobře, jak nenahraditelný je třeba takový Skype. Mít možnost kdykoli si zavolat blízké osobě, ještě ke všemu zdarma a s videozáznamem. Slyšet a vidět blízkou bytost online, to je skoro jako mít ji nablízku. Ano, nenahradí to dotek a objetí, ale je to rozhodně mnohem více než dopisy, na které čekáte týdny, nebo telefonát, kdy každé slovo přepočítáváte na libry či dolary.

Tento záznam byl publikován v Online . Uložit odkaz do záložek.