Když spojku, tak od specialistů

Jedná se o součást každého motocyklu, která bývá pořádně namáhaná. Právě spojka je klíčová součást motocyklu, stejně jako všechny ostatní součástí nacházející se v motoru. Abyste svůj stroj udržovali provozuschopný, měli byste mít přehled o tom, jak vypadají vaše spojkové lamely. Jde o část motocyklu, na kterou mnoho lidí zapomíná, což je však velmi špatně. Přeci jenom tyto díly jsou neustále namáhány, a to nejenom při rozjezdech, ale také při řazení.

spojka

Myslete na pravidelný servis

Ačkoliv se vám to nemusí zdát, právě to, jakým způsobem se staráte o svůj stroj, se projeví v tom, jak moc si svou jízdu budete užívat. Proto myslete na to, že mnohem lepší je pravidelná údržba než jeden velký servis, který může stát opravdu nemalé částky.

Proč právě spojka?

Aby mohl být výkon motoru přenášen na zadní kolo vašeho stroje, je nutné nějakým způsobem dostat otáčky z klikové hřídele do převodovky. Protože však motor je neustále v záběru, a při přeřazování se otáčky převodovky a klikové hřídele rozhodí, musí být mezi nimi nějaký mezikus. Podobné je u rozjezdů, které by bez spojky šly zrealizovat jen stěží, respektive by nebylo možné využít standardní mechanismy, které se v motorech běžně nachází.
Proč by vás však měly zajímat technické řeči, když vám jde především o kvalitní nákup? Inu, v tomto ohledu je nutné vědět, co vlastně chcete. Proto se neváhejte informovat v kvalitním obchodě, co je vám zrovna k dispozici, a do čeho byste měli zainvestovat. Jistě přijdete na to, že sortiment tohoto zaměření není příliš vzdálený ani nedostupný, a proto do něj ještě rádi zainvestujete.

disk

Proč pravidelně měnit lamely?

–          Převodovka bude mít hladší průběh
–          Minimalizujete ztráty výkonu
–          Nebudete se vystavovat riziku poruchy

Myslete na svou radost při vyjížďkách a nekažte si ji tím, že nebudete mít jistotu v tom, že váš stroj vás doveze zpátky domů.

Tento záznam byl publikován v Výrobky . Uložit odkaz do záložek.