Kdy a kam vyrazit na pstruhy?

·        První nahození

Na menších řekách najdeme pstruhy mnohem snadněji, protože všichni potřebují úkryt, a právě na takových místech je hledáme. Přistupujeme k nim co nejtišeji a maximálně opatrně. Věřte, že pokud vás pstruh spatří, pak ho dlouho nepřesvědčíte, aby se na vaši nástrahu nejen podíval, ale i vzal. To se týká zejména zkušenější jedinců. Pstruh má velmi dobrý zrak a zorný úhel 270 stupňů, takže vidí i do stran. Stačí, když na hladině postřehne váš stín a dochytali jste.
chycený pstruh obecný

·        Vytipování místa

Vděčným pomocníkem jsou polarizační brýle, které zamezí odleskům hladiny. Pstruha hledáme především na místech s překážkami, za velkými balvany, pod podmytými břehy, pod mosty, u soutoku. V létě jsou skvělé místa ve stínech pod spadlými větvemi, hluboké jámy s rychle tekoucí vodou a všechny splavy. Právě ty jsou na začátku sezóny přeplněné, jednak rybami, ale hlavně rybáři. Mnohdy ani nemáte kam nahodit. Splavy se uvolní, jakmile rybáři za pár hodin odloví a vy se konečně můžete pokusit oklamat starší, zkušenější jedince.
pstruh obecný

·        Ráno, v poledne i večer

Pstruh je nenasytný dravec, který přijímá potravu téměř stále. Nejlepší čas lovu pstruhů však stále zůstává brzy ráno nebo navečer. Výsledek závisí i na návštěvnosti revíru. Ale můžete to zkusit i odpoledne. To se týká zejména začátku sezóny, když jsou pstruhové revíry vystaveny velkému tlaku, a ne každý rybář se chová tak, aby ho pstruzi nezaregistrovali. Velmi dobře se loví za deště, ale zejména krátce po něm. Voda se mírně kalí a bere s sebou množství potravy. Tehdy jsou pstruzi méně opatrní a vy máte šanci i na zkušeného krasavce. Lovit za tmy je nejvýhodnější na splavu, protože tam se nemusíte brodit, a tudíž nehrozí, že přijdete k úrazu nebo se vykoupete ve studené vodě. V každém případě neexistují pravidla, kdy vám ten či onen pstruh musí zabrat, ale to je na rybářském řemeslu právě to vzrušující.

 

5.0
02
Tento záznam byl publikován v Hobby . Uložit odkaz do záložek.