I muž může být upravený

Pryč je doba, kdy kadeřník byl pouze pro ženy. Dnešní doba přeje nejen dámským vlasovým studiím, ale stejně tak přeje kadeřnictvím pánským, které se více a více dostávají do běžného života dnešních mužů. Už je jen málo mužů, kteří se nechávají stříhat svojí manželkou nebo kamarádem. Dnes každý chápe, že péče o vlasy je součástí péče o celý organismus člověka. Chceme-li vypadat zdravě, patří k tomu i zdravé vlasy. O vlasy je ale třeba pečovat. Jak ženy, tak muži mají různé vlasové anomálie, které je třeba držet na uzdě, aby neovládly naší kštici. Někdy stačí příslušná vlasová kosmetika, někdy dojdeme se svými vlasovými problémy až k lékaři. Kvalita vlasů se mění nejen věkem, ale i některými nemocemi, vliv má stres i špatné prostředí, ve kterém se musíme mnohdy pohybovat
mladík u vody
Tipy, které udělají z mužské kštice lví hřívu
1/ Máme-li jakékoliv problémy s vlasy a vlasovou pokožkou, neváhejte se poradit u odborníků. Posoudí kvalitu našich vlasů, typ a určí, co našim vlasům schází.
2/ Kvalitu vlasů ovlivňují i zděděné geny, měnící se hormonální hladina v těle a mnoho dalších záležitostí. Správnou životosprávou ale nikdo nepochybí. Pokud chceme mít lesklé a bohaté vlasy, musíme dbát, aby v naší stravě byl zinek, železo, draslík a bílkoviny. Důležitý je i biotin. Tato vnitřní výživa vlasů umožní, aby zdravě rostly již v zárodku.
mladík s brašnou
3/ Jemné vlasy nás většinou potrápí více než vlasy tvrdé. Ale nezoufejte. Kvalitní odborník dobře odhadne kvalitu a přiřadí k našim vlasům ten správný účes, který nám bude dobře držet a udrží naši hlavu módní.
4/ Ani muži by se neměli vyhýbat vlasovým přípravkům, které udrží neposlušné vlasy podle našich úmyslů. Lak na vlasy a tužidlo už nejsou dávno určené jen pro ženské vlasy. Dnes se vyrábí přímo pro muže s vůní, která spadá do pánské řady. Najdeme i zcela neparfémované výrobky, záleží jen na našem vkusu.
Pokud se muži budou řídit těmito radami, budou překvapeni, jak začnou být jejich účesy pro ženy zajímavé. Proč to nezkusit?

Tento záznam byl publikován v Muži . Uložit odkaz do záložek.