GPU miner byl výkonnější, než CPU

Když začala těžba bitcoinu, tak byla dostupná prakticky pro každého občana, který vlastnil počítač. Sice byla zdlouhavá a náročná na rychlost, ale nějakým způsobem se vždycky musí začít. Zde svoji roli hrál především počítačový procesor a samozřejmě také nebylo tolik těžařů, kteří se zapojili do získávání této digitální měny. Jak vyvolala stoupající cena rozruch, každý, kdo měl s těžbou zkušenosti, věděl, že tudy cesta k zbohatnutí nevede. Bylo třeba se podívat po něčem jiném, co by zvýšilo těžbu. Na řadu přišly grafické karty.

kryptoměna

Grafická karta je výkonnější

Každému těžaři bylo jasné, že pokud chce získat víc, tak potřebuje zvýšit výkon. Zjistilo se, že grafický procesor je pro výpočet hashovaní funkce mnohem výhodnější, než počítačový procesor. Na rozdíl od CPU, může totiž gpu miner zpracovávat až stovky jednoduchých operací, to bylo přesně to, co bylo potřeba pro výpočet hashů. Horníci začali pořizovat další a další grafické karty a programovali je na těžbu bitcoinů. Výkonnost byla v tuto dobu přednější, než rostoucí spotřeba elektřiny. Byly zkrátka mnohonásobně rychlejší a také v té době se u nás na trhu objevil velký nedostatek grafických karet. Ovšem vznikaly další výkonnější těžařské stroje, možná i díky tomu, že se do těžby zapojily firmy nebo více jedinců.

technologie

Grafický procesor se stále vyplatí

 Sice již není vhodný pro těžbu bitcoinů, ale jsou zde další kryptoměny, které se dají úspěšně s tímto minerem těžit. Kvalitní miner například obsahuje odzkoušené programy pro Etherium, Zcash, Monero, ale každý si může sám přidat další měnu. Výhodou je i ta možnost, že pokud se přeruší přívod elektřiny, tak lze nastavit automatické spouštění těžby při výpadku. Samozřejmě lze miner nastavit i pro vzdálené ovládání, což těžaře tolik neomezuje v pohybu a přesto pracují spolehlivě na těžbě.
Pokud někoho láká vidina zisku při těžbě kryptoměn, měl by si nejprve zjistit, co všechno to obnáší. Případně se poradit s prodejci minerů a dalších potřebných komponentů, který nástroj na jakou těžbu kryptoměny je ten nejvýhodnější.

Tento záznam byl publikován v Ekonomika . Uložit odkaz do záložek.